Bitcoin 2022 Konferansı’nda Nayib Bukele Şoku! – StevedaNews

Bitcoin 2022 Konferansı'nda Nayib Bukele Şoku! - StevedaNews


Bitcoin 2022 Konferansı büyük bir şok yaşıyor. El Salvador’u Bitcoin’i yasal ihale olarak benimseyen ilk ülke yapma planını açıklayarak Bitcoin Miami 2021‘de tarih yazan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, bu yılki etkinliğe “öngörülemeyen koşullar” nedeniyle katılımını iptal etti.

Başkan Bukele, katılımcılara hitaben yazdığı mektupta, şu anda ülkesinde kendisine ihtiyaç duyulduğunu ve etkinliklere maalesef katılamayacağını yazdı. Bunun nedeni, potansiyel olarak ülkedeki çete şiddetindeki son artışlar olarak değerlendiriliyor.

Bitcoin 2022 Konferansı, geçen yılki etkinlikten daha büyük ve daha iyi olma vaadiyle dün açıldı.

Bu yılki dört günlük programa, Michael Saylor, Adam Beck, Jack Mallers ve Anthony Pompliano gibi sektördeki önde gelen isimlerden bazıları dahil olmak üzere 450’den fazla konuşmacı katılım sağlıyor.

Bitcoin 2022 Konferansı Bukele’siz Kaldı!

Başkan Bukele mektubunu, Bitcoin konferansını cehalet ve dogmaya karşı mücadelede özgürlük, ademi merkeziyetçilik ve ustalığın bir kutlaması olarak nitelendirerek açtı.

Bu temayı sürdürerek, kripto para birimini benimseme çabasını, para özgürlüğü mücadelesine odaklanan “varoluşsal bir savaş” olarak nitelendirdi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: İş Sanat’ın Metaverse’teki sergisi devam ediyor

Bununla birlikte, “öngörülemeyen koşullar” nedeniyle, şu anda El Salvador’da bulunmasına ihtiyaç olduğunu belirtti. Koşulların kaderden kaynaklandığını öne sürerek mektubuna imzasını attı.

Nayib Bukele Mektup
Nayib Bukele Mektupkripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap