Bir Petrol Şirketi Bitcoin Madenciliğine Giriyor

Stevedanews


Kanada merkezli bir petrol ve gaz şirketi olan Bengal Energy‘nin, gaz kuyularından karaya çıkmış olan enerjiyi Bitcoin madenciliği operasyonlarına dağıtacağı bildiriliyor. Firma ayrıca Cooper Havzası (Avustralya) yakınında taşınabilir bir platforma (“donga” olarak bilinir) 70 Bitcoin madenciliği kulesi kurmayı planlıyor.

Bengal Energy Bitcoin Madenciliğine Giriyor

Kripto para madenciliği, son birkaç yılın en tartışmalı konularından biri olmuştur. Bir yandan, işlemleri doğruladığı ve yeni paralar oluşturduğu için iş kanıtı tabanlı varlıklar (bitcoin gibi) için hayati önem taşır. Öte yandan, önemli miktarda enerji tüketir ve kullanılan enerjinin kaynağına bağlı olarak çevreyi olumsuz etkileyebilir.

Bu nedenle, birçok şirket süper bilgisayarlarına güç sağlamak için alternatif seçenekler aramaya başladı. Avustralya’nın yakın tarihli bir raporuna göre, bu alanda son organizasyon ise Bengal Energy’dir. İkincisi, şimdiye kadar kripto sektörü ile hiçbir ilişkisi olmayan uluslararası bir petrol ve gaz arama/üretim firmasıdır.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: IRS, Vergi Beyanname Formundaki Kripto Sorusunda Değişiklik Yaptı

Bununla birlikte, Bengal Energy’nin Operasyon Direktörü Kai Eberspaecher, kuruluşun yaklaşık 70 bitcoin madencilik teçhizatı kurarak çoğunluğa ayak uydurmayı planladığını açıkladı. İlginç bir şekilde, elektrik kaynağı, şirketin ortakları Santos Energy ve Bridgeport Energy‘ye ait “karaya oturmuş” gaz kuyularından sağlanacak:

“Bu şirket gaz kuyularını yerel petrol ve gaz çıkarma ortakları Santos Energy ve Bridgeport Energy’den aldı.”

Bu enerji kaynakları, Avustralya’daki Cooper Havzası yakınlarındaki uzak bir bölgede yer almaktadır. Gaz kuyularını kullanmadan önce Bengal Energy’nin dağıtım boru hatlarını şu anda Covid ile ilgili tedarik zinciri sorunları nedeniyle daha da kötüleştirdiği için düzeltmesi gerekecek.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap