Bir Kripto Borsası 23 Nisan’da TEGV İşbirliğiyle Çocukların Yüzünü Güldürecek

Stevedanews


Kripto para borsası Rain, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile hayata geçirdiği eğitime destek projesiyle bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birlikte kutluyor. Proje kapsamında borsa, TEGV aracılığıyla Türkiye’nin dört bir yanından 500 çocuğun bir yıllık eğitim masraflarını karşılayacak.

Borsa, çocuklar ve gençler için #Geleceğeİşaret başlıklı destek projelerini başlatıyor. #Geleceğeİşaret’in ilk adımı olarak Borsa, TEGV ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda anlamlı bir projeye imza atıyor. Ülkemizde eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan TEGV aracılığıyla, 500 çocuğun bir yıllık eğitim masrafları Borsa tarafından karşılanacak ve yıl içinde farklı projelerle eğitime destek çalışmaları devam edecek. Nitelikli eğitime katkı sunmak üzere gerçekleştirilen proje ile Türkiye’nin farklı bölgelerinden ilkokul çağındaki ihtiyaç sahibi çocuklara destek olunacak.

Eğitimde fırsat eşitliğine önem veren Borsa, sektöründeki öncü rolü ve topluma değer katma misyonuyla çalışmalarını sürdürüyor. Projeyle ilgili konuşan Rain Türkiye Genel Müdürü Mehmet Çamır, “Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın nitelikli ve çağdaş eğitim alma şansına sahip olmasını ve yarınlara daha güvenle hazırlanmasını istiyoruz. Eğitimin öneminin bilinciyle hareket ediyoruz ve bu alandaki çalışmaları, projeleri, sivil toplum kuruluşlarını desteklemeye öncelik veriyoruz. Eğitim yoluyla Türkiye’nin geleceğine yatırım yapıyoruz. TEGV ile başlattığımız iş birliğini 23 Nisan gibi anlamlı bir günde duyurduğumuz için çok mutluyuz. Çocukların topluma faydalı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamayı sürdüreceğiz” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: İngiltere Merkez Bankası, Kripto Gibi Riskler İçin 31 Milyon Dolar Bütçe Artırdı

TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı ise “Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı olarak olarak nitelikli eğitimin her çocuğun hakkı olduğuna inanıyor ve 27 yıldır Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde nitelikli eğitim desteği sağlıyoruz. Ölçme değerlendirme sistemleriyle etkinliği kanıtlanmış eğitim programlarımızla çocuklarımızı sosyal, duygusal, bilişsel ve akademik açıdan geliştiriyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Rain’in yapmış olduğu bu anlamlı bağış ile 500 çocuğumuzun bir yıllık eğitim masrafları karşılanacak. Bu gün attığımız imzanın Rain ile yapacağımız başka projelerin habercisi olacağı inancıyla tüm çocuklarımız adına kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.” diyerek projeye ilişkin görüşlerini paylaştı.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap