Binance’e Fransa regülasyon kurumundan onay: CEO Zhao açıkladı

Binance’ten Ronin Network açıklaması: İşlemler askıya alındı


Bahreyn ve Dubai gibi Ortadoğu’nun önemli merkezlerinden lisans alan, son dönemde ise Fransa’daki kripto para geliştiricilerine verdiği destekle önplâna çıkan Binance borsası, önemli bir izin daha aldı. Borsa CEO’su Changpeng Zhao’nun Binance’in resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, şirket Fransa’dan “sanal varlık hizmet sağlayıcısı – VASP” belgesi aldı.

“CZ” olarak da bilinen ünlü CEO yaptığı açıklamada “Binance Fransa, bu ülkedeki finansal piyasaları regüle eden kurum olan AMF’ten, Fransa Bankacılık Denetleyicisi ACPR’in de verdiği onayla, sanal varlık hizmet sağlayıcısı onayı almıştır.” dedi.

Singapur’dan çekilmişlerdi

Bilindiği üzere Binance son olarak Singapur’da benzer bir lisans başvurusunda bulunmuş ancak daha sonra bu başvuruyu geri çekmişti. Dünyanın en büyük borsası olması sebebiyle başta İngiltere olmak üzere birçok ülkede soruşturma açılan Binance, regülasyonlara uyma konusundaki kararlığını göstermeye devam ederken, şirketin küresel bir merkezi ise hala bulunmuyor.

Merkez ofis hamlesi bekleniyor

“Günümün %80’i regülasyonları düşünmekle geçiyor” diyen CEO Zhao, bir süre önce küresel bir merkez ofis açacaklarını da duyurmuş ancak burasının hangi ülkede olacağı konusunda bir detay vermemişti.

Borsanın en çok yatırım yaptığı ülkelerden olan Fransa ve CZ’nin ilk kez ev aldığı iddia edilen Dubai en büyük seçenekler arasında yer alıyor.

Zhao son olarak Bitcoin’i yasal para ilân eden El Salvador’da devlet başkanı Nayib Bukele ile de bir görüşme gerçekleştirmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap