İlginizi Çekebilir

BAT Kritik Desteğin Altında İşlem Görüyor!

analiz-2


BAT Formasyon Desteğinin Altına Düştü!

BAT -03.04-1

Uzun vadede bir yükseliş trendi oluşturan BAT, bu destek seviyenin altına düştü. Ardından oluşturduğu formasyonun içine girmek istemesine rağmen ret yiyerek daha fazla düşüş kaydetti.

Bollinger bandına bakıldığında, birkaç gün önce alt bandı kırdığı ve tepki aldığı görülüyor. Orta banda kadar yükselerek tekrar ret yediği için henüz güç kazanamadı. Tekrardan alt banda temas ederek yükselişe geçmek istemesi oldukça muhtemel görünüyor.

Ayrıca 200 günlük hareketli ortalamanın da yüzde 25 altında işlem gördüğü için bu seviyeye ulaşmak isteyecektir. Güçsüz durduğu için çok olası görünmese de boğaların güç kazanması kurumunda bu seviyeyi hedefleyebilir.

Tekrardan uzun vadeli trendine dönmesi içinse yüzde 57 yükseliş yaşaması gerekiyor. Şu anki piyasada bu durum çok mümkün görünmediği için Bitcoin‘in tekrardan yükselişe geçmesi gerekebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

BAT -03.04-2

Destek ve direnç seviyeleri ele alındığında, Fib 0,786’daki 0,58 dolar desteğinden tepki aldığı görülüyor. Buradan aldığı tepki sonrası ilk hedefini denedikten sonra ret yedi. Tekrardan bu desteğe düşüş yaşama ihtimali bulunuyor. Ancak burada tutunamaması durumunda 0,42 dolara kadar gerileyebilir. Bu da şu anki seviyesinden yüzde 38’lik bir düşüşe tekabül etmektedir.

Ayrıca olası yükseliş durumunda tekrardan 0,75 dolardaki direncini test edebilir. Kırılım sonrasında Fib 0,5’te bulunan 0,90 dolardaki direncine doğru yola çıkması mümkün görünüyor.

Yükselişin devamı gelirse o zaman da çok güçlü olmayan 1,1 dolardaki direncini kırabilir. Psikolojik direnç seviyesi olan 1 doları kırdıktan sonra bu direnci kırması da çok zor olmayacaktır.

BAT Kritik Desteğin Altında İşlem Görüyor! haberi ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap