İlginizi Çekebilir

Bank of America CEO’su: Yüzlerce blockchain patentimiz var ama düzenleyiciler bizi engelliyor!

Stevedanews


Kripto para piyasası dünya çapında genişledikçe ve çeşitli sektörlere girdikçe, bireyler ve büyük şirketler kripto para furyasına katılmakla daha fazla ilgileniyor.

Bununla birlikte, bu alan hala büyük ölçüde düzenlenmemiştir ve bazı finans uzmanlarına göre, düzenleme eksikliği (veya bu konudaki fikir birliği), yeni varlık sınıfının daha geniş çapta benimsenmesinde ilerlemeyi engellemektedir.

Bunlardan biri, 26 Mayıs’ta yayınlanan bir röportajda, İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu‘nda Yahoo Finance‘ten Brian Sozzi‘ye konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Bank of America (NYSE: BAC) CEO’su Brian Moynihan.

Şirketinin dijital para birimlerine yönelik planları hakkında sorulan sorulara Moynihan şunları söyledi:

“Gerçek şu ki, platformumuz genelinde bir ödeme işi yürütüyoruz. Günde trilyonlarca dolar ve neredeyse tamamı dijital. Blockchain konusuna gelecek olursak, bir süreç, bir araç ve bir teknoloji olarak blockchain üzerine yüzlerce patentimiz var.”

Bununla birlikte, bankanın kriptodaki insanlar için hesap açmasını engelleyen ana sorunu vurguladı:

“Açıkçası izin vermiyoruz. Çünkü biz denetleniyoruz ve onlar [düzenleyiciler] yapamayacağımızı söylediler. ‘Bunu yapmadan önce bize sormalısınız ve sormayın!’ dediler. Temelde vurgu tonu buydu.

Moynihan ayrıca şunları ekledi:

“Gerçek şu ki, bunu yönetmelikle yapamayız. Gerçekten konuyla meşgul olmamıza izin verilmiyor.”

Bununla birlikte, Moynihan’a göre, BoA’nın araştırma ekibi, düzenleme hazır olduğunda kripto operasyonlarını tanıtmaya çalışacak.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap