BAE, Investopia Zirvesi’nde Kriptoda Maaşı Konuşacak

Stevedanews


Birleşik Arap Emirlikleri‘nden (BAE) yetkililer, ekonominin yeni biçimlerini tartışmak üzere bugün Dubai‘deki Investopia Zirvesi‘nde bir araya gelecek. Zirvede politika yapıcılar, yatırımcılar, girişimciler ve düşünürler kriptonun küresel ekonomideki yeri de dahil olmak üzere çok çeşitli konularda spekülasyon yapacak.

Önemli tartışma noktalarından biri de maaşların kriptoda ödenmesi olabilir ki bu önemli bir hamle olacaktır. Yetkililer, diğer ülkelerde maaşların kripto olarak ödendiğini ve BAE’de maaşları stabilcoinlerle ödemeyi düşündüklerini kaydetti. Bununla birlikte, bilgi eksikliği ve oynaklık bir endişe kaynağı olmaya devam etmektedir.

Kripto para birimleri ve metaverse, zirve için keskin bir konuşma konusu gibi görünüyor. BAE Ekonomi Bakanı Abdulla Bin Touq Al Marri, bankaların yeni nesil teknoloji yatırımındaki rolünün öne çıkacağını söyledi:

“[Zirve], bankaları yeni nesil finansal teknolojiye yatırım yapmaya teşvik eden kripto para piyasasıyla ilgili dünyadaki hızlı gelişmelere de ışık tutacak. Uzay turizmi ve bununla ilgili teknolojilerin geleceğinin yanı sıra uzaya yatırım da zirvenin ana gündem maddeleri arasında yer alacak.”

Dubai kripto işletmelerinin 2022’de ikiye katlanması bekleniyor

Metaverse’in zirvede yer alması şaşırtıcı değil. Medya ve büyük teknoloji firmalarının bu konudaki çalışmalarıyla, bu terim altında kulüplere ayrılan sanal dünyalar bu yıl tamamen ön plana çıktı. Dubai ve yetkililerinin bundan nasıl yararlanacağı henüz belli değil; ancak belki de konua zirvede yapılan paneller biraz ışık tutacaktır.

BAE’de zirve devam ederken, Dubai genel kripto kabulü söz konusu olduğunda özellikle iyi gidiyor. Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum‘un yeni bir sanal varlıklar yasası getirmesiyle bu şüphesiz daha da iyi olacak. Yasa, işletmelerin DeFi ve NFT‘ler de dahil olmak üzere kripto para birimleriyle ilgilenmeleri için bir çerçeve sağlıyor.

Uzmanlar, Dubai’deki kripto işletmelerinin sayısının yıl sonuna kadar iki katından fazla artarak 1.000’e çıkacağına inanıyor. Web3 alanında bir başlangıç, iş ve yatırım fırsatı patlaması bekliyorlar.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Rusya Enerji Bakanı Yardımcısı, Bitcoin Madenciliğini Yasallaştırma Çağrısı Yaptı

Bölge açıkça kripto potansiyelinden yararlanmaya ve onu ekonomisine entegre etmeye istekli. Diğer ülkeler de kriptoyu ekonomilere nasıl aktarabileceklerini ve bundan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceklerini düşünüyorlar.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap