Axie Infinity Token (AXS) Fiyatı Son İki Günde ArttıGameFi ve Metaverse endüstrileri gün geçtikçe yavaş yavaş çekiş kaybediyordu; ancak pazar ani bir toparlanma ile karşı karşıya kaldığından, Axie Infinity (AXS), toparlanan pazara ek olarak birkaç yeni özellik sunduktan sonra ani bir fiyat artışı yaşadı.

Axie, topluluk hazinesi ve “ilerici ademi merkeziyetçilik” sunuyor

Yoğun büyümenin arkasındaki temel nedenlerden biri, Axie Topluluk Hazinesini yönetme şeklinin sunumuna bağlanabilir. Daha önce proje, hem projenin hem de genel olarak GameFi endüstrisinin büyümesi sayesinde değerinin 1 milyar dolara ulaştığını bildirmişti.

Gelecekte, token sahipleri kaynakların kullanımını yönetecek ve uzun vadeli AXS arzını değiştirecek, kaynakları yenileyecek, çeşitli faaliyetlere yatırım yapacak ve önemli projeleri gerçekleştirmek için kaynak grupları oluşturacak.

Alt yığınla ilgili son makaleye göre, aşamalı ademi merkeziyetçilik kavramı, proje için bir sonraki durak. Aşamalı ademi merkeziyetçilik fikri, Axie ekosistemine her türlü katılımı ve katkıyı ödüllendirerek topluluk üyelerine daha fazla sahiplik sunmaya dayanmaktadır.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Azuki, Günlük Satışlarda Bored Ape’leri Geride Bıraktı

Merkezi olmayan proje getirilerine ilgi

Temel değişikliklere ve güncellemelere rağmen, Axie Infinity’e artan ilgi, DeFi endüstrisine ve onunla ilgili projelere genel bir giriş artışı ile açıklanabilir. GameFi, 2022’nin başından beri popülaritesinin ve TVL‘nin büyük bir bölümünü kaybetti.

Solana, Cardano ve Ethereum gibi akıllı sözleşme teknolojilerini kullanan projelerin çoğu, son birkaç gün içinde muazzam fon girişleriyle karşı karşıya ve değerlerine en az %10 değer kattılar. Yazım esnasında, AXS son üç gündeki değerine %44 değer kattı ve 200 günlük hareketli ortalamanın direnç çizgisine ulaştı.

Bize destek olun

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap