Axie Infinity Hackinden 5.8 Milyon Dolar Kurtarıldı

Stevedanews


Kripto borsası Binance, geçen ayki benzeri görülmemiş Axie Infinity istismarından kaynaklanan 5,8 milyon dolar değerinde çalıntı fonu kurtardı.

Binance kurucusu Changpeng Zhao bugün bir tweet’te fonların yaklaşık 86 hesaba dağıtıldığını söyledi. Zhao; “DPRK hack grubu, bugün Axie Infinity çalınan fonlarını taşımaya başladı. Bir kısmı Binance’e yapıldı ve 86’dan fazla hesaba yayıldı. 5,8 milyon dolar geri alındı” dedi.

Kripto endüstrisinin gelmiş geçmiş en büyüklerinden biri olan 625 milyon dolarlık istismar, bildirildiği üzere ABD güvenlik yetkilileri tarafından Kuzey Kore‘nin “Lazarus” hacker grubuna bağlandı.

İstismarı gören Axie Infinity Ronin Network köprüsünün yaratıcıları, bir blog yazısında FBI‘ın Lazarus’u doğrulayıcı ihlaliyle ilişkilendirdiğini ve ABD Hazine Bakanlığı‘nın fonları onayladığını söyledi.

İstismarcılar daha önce çalınan fonları eter ve diğer kripto para birimlerine dönüştürmek için gizlilik aracı Tornado Cash‘i kullanmıştı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Hong Kong Metrosu Metaverse’de Sanal İstasyon Açacak

İstismarcıların ana adresindeki (Etherscan izleme hizmetinde Ronin Bridge Exploiter olarak etiketlenen) geçen haftaki etkinlik, son birkaç gün içinde birkaç bin Ether‘in (ETH) taşındığını gösteriyor. Cüzdan, yazım esnasında 285 milyon dolar değerinde varlık tutmaya devam ediyor.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap