Avrupalılar, Kriptoyu Bir Tasarruf Aracı Olarak Görüyor

Stevedanews


Kripto yatırımıyla ilişkili riskler olsa da, bazı Avrupalılar kripto para birimlerini aile tasarruflarını artırmanın bir yolu olarak görüyor. Kripto ticaret platformu BitMEX tarafından gerçekleştirilen yakın tarihli bir anket araştırması bu sonuçları ortaya çıkardı.

Araştırma firması Kantar tarafından yürütülen anket çalışması, 2022’de tüketiciler arasında kripto ile ilgili eğilimleri keşfetmeye çalıştı. Avrupa, Asya ve Latin Amerika‘daki 14 pazarda 3.000 katılımcıyı kapsayan çalışma, Avrupalıların kripto paralara yatırım yöntemi olarak baktıklarını ve insanların, ailelerinin geleceği için kripto biriktirdikleri belirtiliyor.

Avrupalıların %55’i halihazırda kripto para birimine sahip olduklarını açıkladı. Ayrıca, bu katılımcıların %70’i kriptonun ana işlevinin ailelerinin ihtiyaçları için kullanılması olduğunu belirtti. Çalışma, ankete katılanların %61’inin kriptoyu “yatırımları çeşitlendirmenin iyi bir yolu” olarak gördüğünü de ortaya koydu.

Bu bulguların yanı sıra çalışma, beş Avrupalı ​​katılımcıdan üçünün kripto yatırımlarında %50’lik bir büyüme beyan ettiğini belirtti. Rakam bir piyango çekilişini kazanmak kadar önemli olmasa da çalışma, ankete katılan kripto sahiplerinin işlemlerinin %80’inden fazlasının 1.000 $ ve üzeri olduğunu belirtiyor.

BitMEX pazarlama müdürü (CMO) Michele Bertacco, anketin amacının yatırımcıların davranışlarını daha iyi anlamak olduğunu söyledi. Sonuçları gördükten sonra Bertacco; “Kripto için ana akım iştahı çok hızlı büyüyor” dedi.

Bu haftanın başlarında yapılan farklı bir anket, kriptoya yatırım yapmayan kişilerin oynaklık, çevresel etki ve düzenleme konusunda endişeli olduğunu gösterdi. Bunların dışında çalışma, yatırımcıların kriptoya girmesini engelleyen en belirgin durumun “bilgi eksikliği” olduğunu da kaydetti.

Bu arada, daha yakın tarihli bir anket, katılımcıların %80’inin bir teşvik olarak kripto para birimi alırlarsa, çalışmaya daha fazla istekli olacaklarını gösterdi. Ek olarak, katılımcılar Metaverse tabanlı bir spor salonu üyeliği karşılığında, gerçek spor salonu üyeliklerini iptal edebilecekleri gibi enteresan bir yaklaşımı da dile getirdi.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap