Avalanche (AVAX) Önemli Seviyeler Nereler?

Avalanche (AVAX) Kritik Seviyede İşlem Görüyor!


AVAX Düşmeye Devam Edecek mi?

AVAX-05.09-1

Bu yazımda sizler için geçen sene oldukça popüler olan akıllı sözleşme platformu AVAX’ın analizini yapacağım. Her ne kadar büyük performans göstermiş olsa da Bitcoin’de yaşanan düşüşle beraber piyasada genel bir geri çekilme yaşanıyor.

Trend seviyelerinde tutunamayarak devam eden bir düşüş kaydettiği görülmekte. Gerek sahte kırılım olsun gerek trendi kırmak için deneme gerçekleştirsin sonuç olarak destek seviyesinde tutunamadı. Mor kutu ile gösterdiğim 33,4 dolardaki seviyeye kadar aşağı yönlü hareketine devam edebileceğini düşünüyorum.

Tekrar yükselişe geçeceği zamanda ise 80,4 dolar, 98,7 dolar ve 117,5 dolar seviyelerindeki dirençlerini kırması gerekiyor.

  • RSI göstergesinin şu anda yaklaşık olarak 28 seviyesinde bulunduğu görülmekte. Aşırı satım bölgesinde olduğu için kısa vadede yukarı yönlü bir tepki geleceğini düşünüyorum. Bu düşüncem kesinlik belirtmediği için 10 seviyelerine kadar da göstergenin düştüğünü gözlemlememiz mümkün.
  • MACD ise negatif bölgede bulunuyor. Ufak yükseliş hareketlerinde çizgiler birbirine yaklaşıyor. Sonunda kesişim gerçekleşirse devamlı yükseliş göreceğimiz fikrindeyim.
  • Ayrıca günlük grafikte MA200’ün altında işlem görmesi de yükseliş trendi hayallerimizi zayıflatmakta. Boğa sezonunda aşmamız gereken ilk seviye burası olmalı.
Destek Seviyeleri 33,4 15,6 12,4
Direnç Seviyeleri 80,4 98,7 117,5

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

AVAX-05.09-2

Şu anda 47,3 dolara iğne atan AVAX, şimdilik burayı destek olarak kabul edebilir. Ancak düşüş devam ederse 29,1 dolar ve 13,3 dolar seviyelerinden tepki almak isteyecektir.

Yükseliş senaryosunu düşündüğümüzde ilk olarak 56 doları kırması gerekmekte ve devamında 63,8 dolar ile karşı karşıya kalacağını düşünüyorum. Ek olarak bu seviyeyi de aşabilirse 70 dolardaki direncini test etmek isteyeceğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Destek Seviyeleri 47,3 29,1 13,3
Direnç Seviyeleri 56 63,8 70

Avalanche (AVAX) Önemli Seviyeler Nereler? haberi ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap