Aşırı Korku ! Bitcoin 34 bin Dolara Düştü

Yeni Yılda kripto para fiyatları neden düşüyor?
Bitcoin, bugüne kadarki en uzun yitik serisi olan peş peşe altıncı hafta kaybı için yolda. Bu modelin onaylanması, muhtemelen dünyadaki en popüler kripto para birimi için ek kayıplara işaret edecek.

Sonuç olarak, verilere gore balinalardan kaynaklanmış olabilecek son düşüşün ardından bitcoin sanayisine çok büyük bir panik geri döndü.

Bu hafta, yatırımcılar artan faiz oranları ve durgun ekonomik kalkınma nedeniyle nakit kurumasını beklediğinden, Bitcoin 2022’de en hızlı düşüşlerinden birini yaşadı.

BTC 34.637 Dolara Düştü

Pazar günkü Coingecko verileri, Bitcoin’in bundan önceki haftaya bakılırsa %7,5 oranında düştüğünü ve 2022 için en düşük seviyeleri olan 34,637 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi (BFGI), kripto para birimlerinin fiyatı düşmeye devam ederken bir kere daha “aşırı vehamet” seviyesine ulaştı.

Korku ve Açgözlülük Endeksi, dün 23’e kıyasla bu yazı itibariyle 18’lik bir okuma ile Ocak ayının sonundan bu yana en düşük seviyesinde.

Aslında, metrik, Bitcoin fiyatının 33.000 dolara düşmüş olduğu Ocak ayının sonundan bu yana bu kadar korkulu bir biçimde olmamıştı.


Bitcoin için Mart ayının en yüksek seviyeleri hızla aşındı. Kripto para birimi, 2022’deki 47.937 dolarlık zirvesinden %34 daha düşük.
Altı haftalık bir yitik kaymasının onaylanması, tüccarlara oldukca karamsar bir sinyal göndermesi ve bir toparlanma için konumlarını düşürmesi muhtemeldir. Bu, daha çok BTC kaybına neden olabilir.

BTC tek bir ayda 10.000 dolardan fazla düştü ve ayı 40.000 doların altında tamamlamış oldu.

May da pek iyi başlamadı. BTC, Federal Rezerv’in faiz oranlarını 75 baz puan yerine 50 baz puan artıracağını açıkladığı son olarak FOMC toplantısının arkasından 40.000 dolara terfi etti. Ancak bu artış kısa sürdü.

Analistler şimdi, yaklaşık gerçekleşen fiyat olan 28.000 $ kadar düşük bir Bitcoin fiyatı bekliyor. Bu seviyenin kırılması, uzun vadeli BTC sahiplerinin çoğu için kayıplara neden olacak ve potansiyel olarak daha fazla satışı tetikleyecektir.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi: Cesaret kırıcı
Korku ve Yeşil Endeks tarafından kanıtlandığı gibi, bu fiyat düşüşü genel piyasa hissiyatında bir kaymaya niçin oldu. İstatistik, 0 (aşırı korku) ile 100 (aşırı açgözlülük) içinde değişen nihai bulguları gösterir.

Topluluk sosyal medya gönderileri, anketler, oynaklık, işlem kütlesi vb. Analiz edilerek varlığın duyarlılığı belirlenir.

Bitcoin kayıplarında yalnız değil. Geçen ay, tüm kripto piyasası kapitalizasyonu yaklaşık 400 milyar dolar azaldı.

Avalanche (AVAX) ve Terra (LUNA), son 30 gün içinde en kötü performans yayınlayan kripto para birimleri içinde yer alıyor.

Nisan ortasından bu yana Bitcoin vehamet bölgesindeydi, sadece en son fiyat düşüşleri kripto para birimini akut paniğe itti.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
32Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap