Apollo, Dijital Varlıklar Stratejisine Liderlik Etmesi İçin JPMorgan’dan Christine Moy’u Transfer Etti

Stevedanews


Apollo Global Management bugün yaptığı açıklamada, yönetimi altındaki 498 milyar dolarlık varlığa sahip dünyanın en büyük özel sermaye yatırım şirketlerinden birinin, eski JPMorgan yöneticisi Christine Moy‘u dijital varlık stratejisi başkanı olarak göreve getirerek kriptoya büyük bir adım attığını söyledi.

Apollo tarafından yapılan bir açıklamada; “Yeni oluşturulan bu pozisyonda Christine, firma genelinde dijital varlık stratejisine liderlik edecek ve blok zincir teknolojilerini işimize uygulamanın daha fazla yolunu keşfedecek. Apollo’nun yeni teknolojilerin doğrulayıcısı ve etkinleştiricisi olarak hizmet edebileceği finansal hizmetler sektörünü dönüştürenlere özel olarak odaklanarak, en yenilikçi dijital varlık şirketlerine ve kurucularına yatırım yapma stratejimizde de önemli bir rol oynayacak.” dendi.

Moy, JPMorgan Chase & Co.‘da 18 yıl görev yaptı ve sektördeki en ileri düzey kripto yöneticilerinden biri olarak ün kazandı. Son zamanlarda, JPMorgan’da “kripto ve metaverse” başkanlığına getirilmişti ve bankanın Ethereum tabanlı Decentraland‘a cüretkar girişinin arkasındaki isimdi.

Moy, Şubat ayında gizli tutulan ve kendisine açıkça sunulan bir fırsat için JPMorgan’dan ayrıldığını duyurmuştu.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Rusya Federal Güvenlik Servisi, Kripto Borsalarını Veri İhlaline Zorluyor

Bloomberg‘in raporuna göre Apollo, blockchain ve Web 3‘te yatırım fırsatları arayacak; ancak halihazırda gelir getirici bir akışı olmayan projeleri finanse etmeyecek. Rapora göre, yatırımların bütçesi 50 milyon dolar ile 250 milyon dolar arasında değişecek.

Krediden sorumlu başkan yardımcısı John Zito, Bloomberg’e verdiği demeçte “Apollo, Bitcoin‘in ötesine “varlık saklama, menkul kıymetleştirmeler ve pazar yerleri gibi gerçek dünyadaki kullanım durumlarına bakıyor” dedi.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap