Algorand, dünya futbolunu yöneten FIFA ile ortaklık kurdu

Algorand, dünya futbolunu yöneten FIFA ile ortaklık kurdu


Dünya futbolunun yönetiminden sorumlu kurum olan Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), blok zinciri teknoloji şirketi Algorand ile sponsorluk ve teknik ortaklık anlaşması imzaladı. Ortaklıkla birlikte Algorand, FIFA’nın resmi blok zinciri destekli cüzdan çözüm sağlayıcısı olacak.

Sponsorluk anlaşması gereği de Algorand, Katar’da düzenlenecek olan 2022 Dünya Kupası’nın Kuzey Amerika ile Avrupa’daki “Bölgesel Destekçisi” ve Avustralya ile Yeni Zelanda’da düzenlenecek olan 2023 Kadınlar Dünya Kupası’nın da resmi sponsoru olacak.

Algorand, FIFA’ya dijital stratejinin geliştirilmesinde yardımcı olurken, FIFA ise reklam, medya desteği ve promosyon fırsatları gibi sponsorluk oluşturacak varlıkları ortaklığa kazandıracak.

Konuyla ilgili konuşan FIFA başkanı Gianni Infantino, bu anlaşmadan dolayı mutlu olduklarını ve Algorand ortaklığı ile, FIFA’nın inovasyonu kullanarak dünyadaki paydaşlarına sürdürülebilir bir gelir kapısı açma konusundaki kararlılığını gösterdiğini belirtti ve “Algorand ile uzun ve verimli bir ortaklıK yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Kriptografi uzmanı Silvio Micali tarafından kurulan ve tüm dünyada; içinde küresel organizasyonlar, hükumetler ve DeFi uygulamalarının da bulunduğu iki binden fazla kurumla işbirliği bulunan Algorand, bu tür organizasyonlara müzik, sanat, oyun, finans ve spor gibi hayatın birçok alanında ölçeklenebilirlik, hızlı büyüme ve şefafflık gibi çözümleri Proof of Stake sistemiyle sunan bir protokol…

Ortaklıkla ilgili konuşan Micali, bu işbirliği sayesinde dünyanın en çok izlenen oyununa getirilecek yenilikler konusunda Algorand’ın potansiyelinin de görüleceğini belirtti ve “Biz en başından beri herkes için şeffaflık getiren bu teknoloji üzerinde çalışıyoruz” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap