ABD’li Senatör Kevin Thomas, Halı Çekme Dolandırıcılıklarını Bitirmek İstiyor

Stevedanews


Halı çekme işlemleri, merkezi olmayan finans alanında bir tehdit haline geldi ve kullanıcılardan yüz milyonlarca dolar çalınmasına neden oldu. En yaygın dolandırıcılık türleri arasında yer alanlardan bazıları, ABD‘li politikacılar tarafından hedef alınmış ve bun dolandırıcılık türlerine karşı yasal önlem almak istiyorlar.

Eyalet Senatörü Kevin Thomas ve Meclis üyesi Clyde Vanel, Senato Tasarı S8839‘u tanıttı.

Tasarı, özellikle kripto para yatırımcılarını kandırmak için tasarlanmış geliştiricileri ve projeleri hedefleyen dolandırıcılıkların cezalandırılmasını, tanımlanmasını ve suç haline getirilmesini talep ediyor.

Bu sahtekarlıklara sanal token dolandırıcılığı, halı çekme, özel anahtar sahtekarlığı ve sanal tokenlere olan ilgiyi ifşa etmedeki hileli başarısızlık dahil; ancak tasarı bunlarla sınırlı değil.

Daha fazla bağlam için; bir halı çekme, bir projenin arkasındaki ekibin, ticaret havuzunun likiditesini boşaltarak yatırımcıların fonlarıyla kaçtığı ve esasen sahiplerine satılamayan likit olmayan tokenler bıraktığı bir tür dolandırıcılığı tanımlamak için kullanılan bir terimdir.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Meksika’dan Çok Konuşulacak CBDC Hamlesi!

Tasarı, geliştiricilerin son satış tarihinden itibaren beş yıl içinde satmaları için %10’luk bir eşik getirmeyi amaçlıyor:

Bir geliştirici, ister doğal ister başka türlü olsun, bir sanal token sınıfı geliştirdiğinde ve bu tür tokenlerin son satış tarihinden itibaren beş yıl içinde yüzde onundan fazlasını sattığında yasadışı halı çekme sahtekarlığından dolayı suçludur.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap