ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) Stabilcoin’lerle İlgili Açıklama Yaptı

Stevedanews


ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) başkanı Michael Hsu, Stabilcoin‘lerin daha önce internetin ilk günlerinde ortak web uygulamaları kurarken görülen aynı tür standart belirleme girişimine sahip olması gerektiğini söyledi.

Hsu, bugün ABD Para Birimi Denetleme Ofisi tarafından yayınlanan bir açıklamada; “Stablecoinlerin açık ve kapsayıcı olmasını sağlamak için, [İnternet Mühendisliği Görev Gücü] ve [World Wide Web Konsorsiyumu] tarafından üstlenilene benzer bir standart belirleme girişiminin, yalnızca kripto/Web3 şirketlerinden temsilcilerle değil, aynı zamanda akademisyenler ve hükümetin de dahil edilerek kurulması gerektiğine inanıyorum.” dedi.

OCC’nin böyle bir çaba için Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü gibi diğer devlet daireleriyle birlikte çalışmaya istekli olduğunu ve “Stabilcoin’lerin ortak standartlardan yoksun olduğunu ve birlikte çalışamaz” olduğunu savundu.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Brezilya Resmi Kripto Kurumu Kuruyor

ABD Para Birimi Denetleme Ofisi ve diğer ABD finans kurumları, Başkan’ın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu‘nda token ihraççılarına düzenlenmiş bankalar gibi muamele edilmesi gerektiği konusunda anlaştıktan sonra, Stabilcoin’leri denetlemek için gelecekte uygulanacak bir yaklaşımla aylardır uğraşıyorlar. OCC’nin başkanı aynı zamanda, Stabilcoin’leri daha geniş ABD finansal sistemi için potansiyel bir risk olarak ele alıp almamayı araştıran Finansal İstikrar Gözetim Konseyi‘nin bir üyesi.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap