Aave Fiyat Analizi (11 Haziran): Düşüş Devam Edecek mi?

Aave Fiyat Analizi (11 Haziran): Düşüş Devam Edecek mi?


AAVE fiyatı 120 dolarlık önemli dirençten düşmesiyle birlikte Haziran ayında önemli bir gerilemeye yaşadı. Yaşanan bu düşüş, popüler altcoin projesini 80 dolara düşürdü ve 75,6 dolar ile 67,2 dolarlık destek bölgesini test etmeye başladı. Buna ek olarak da devam eden satışların AAVE desteğinin ayılar tarafından kırılmasından endişe ediliyor.

Mayıs ayı başındaki satışlar, AAVE fiyatını 12 Mayıs’ta 65.51 dolarlık yeni bir dip seviyeye indirmişti. Ancak, bu seviyeye yakın bir uzun bir reddetme mumu, yüksek talep baskısının varlığına işaret ediyor. Bu da güçlü bir geri çekilmeye neden olabilir.

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan önemli bir çıkış rallisi Mayıs ayının ikinci yarısında da devam etti ve AAVE fiyatını %62 artışla 125 dolara çıkardı. Ancak, piyaslaarda yaşanan kötü olayların ardından bu noktada uzun süre tutunamadı. Ek olarak, AAVE için baskın düşüş trendinin devam ettiğini gösteren bir gece yıldızı deseni ile bu direnç bölgesinden geri dönüş yaptı.

Ortaya çıkan düşüş, AAVE’nin fiyatını %37 oranında değersiz kıldı ve şu anda 78.59 dolarlık bir değere sahip. Satış baskısı devam ederse, kripto para projesinin fiyatı tekrar 75,6-67,2 dolardaki destek bölgesinin altına inebilir.

AAVE için bahsedilen destek noktalarının da kaybedilmesi, hali hazırdaki düşüşü %26’lık bir ek düşüşle psikolojik seviye olan 50 dolara kadar sürükleyebilir.

Teknik gösterge
AAVE fiyatı, Bollinger bandı göstergesinin alt bandını aştı ve yatırımcıların agresif satış baskısını bizlere gösteriyor. Bu destek bölgesindeki bir değişiklik, fiyat orta çizginin altında kaldığı sürece ayılar piyasaları kontrol altında tutmaya devam edecektir.

MACD ve sinyal hattı arasındaki düşüş eğilimi, AAVE fiyatının devam eden satışını kanıtlar nitelikte. Ek olarak, son düşüşler daha fazla yatırımcıyı satışa itebilir ve 67 dolarlık bir düşük seviyeye düşüş olasılığını artırabilir.

Direnç seviyeleri: 91,8 ve 115 dolar
Destek seviyeleri: 75,6 ve 50 dolarkripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap