8 Yıldan Sonra Bir İlk ! Bitcoin Ardışık 6 Haftalık Kırmızı Mumu İşaret..

Yeni Yılda kripto para fiyatları neden düşüyor?
Bitcoin’in fiyatı Mart ayının sonundan bu yana biraz acı çekti ve bu dönemde 15.000 dolardan fazla kaybetti. Ayrıca, varlığın aşağı yönlü gidişatı, yaklaşık sekiz senedir ilk defa arka arkaya altı haftayı kırmızı mumlarla kapatarak olumsuz bir üstün dereceli kırdı.

Arka arkaya altı kırmızı
Mart ayının ortasına geri dönelim. BTC manzarası, 40.000 doların altında mücadele ederken o kadar da elverişli değildi. Bununla birlikte, mevcudiyet, 50.000 $ ‘a yaklaşan iki büyük haftalık artış başlattığında her şey değişti.

Topluluk sevinmeye başlamıştı, Korku ve Açgözlülük Endeksi nerede ise bir senedir ilk kez “açgözlülük” alanına girdi ve her şey çiçek açıyor gibiydi .

Yine de, söylendiği gibi, ortaya çıkan aşağı inmelidir. Bitcoin, imrenilen 50.000 dolarlık çizgide yolunda durmakla kalmadı, aynı zamanda altı haftadan fazla bir süre sonra bugüne kadar idame eden bir olumsuz çizgiye girdi.

Aşağıdaki grafiğin gösterdiği benzer biçimde, BTC Mart ayının sonundan bu yana özgür düşüş yaşıyor. Bugün erken saatlerde 33.000 dolara inmek , varlığın yaklaşık 17.000 dolar kaybettiği anlamına geliyor. Ve 2014’ten beri ilk kere üst üste altı defa kırmızı haftalık mumlarla kapandı.


BTCUSD. 
Kaynak: TradingView

İki olumsuz çizgi arasında oldukça fazla benzerlik var. O zamanlar BTC, tipik olarak yükseliş fiyatı gelişmeleriyle ilişkili bir dönem olan yarılanmadan (o zamanlar ilk olan) iki yıl sonraydı. Gerçekten de BTC, çok kademeli olmayan düşüşüne başlamadan önce 1.100 doların üzerinde mahalli zirveye yarılanmasından bu yana yaklaşık 100 kat yükselmişti.

kripto haberleri
BTCUSD 2014. Kaynak: TradingView

Böylece, 2014 Ağustos sonu ile 2014 Eylül sonu içinde, kripto para birimi kırmızı renkte haftalık kapanışlar kaydetti.

Daha Fazla Acı Gelecek mi?
Olumsuz çizgiyi önemli bir yeşil mumla kırmasına karşın, bitcoin o zamanlar takip eden birkaç hafta içinde daha da düştü. Aslında, Ocak 2015’in ortasında 155 $’a düştü.

Hal bu şekilde olunca, benzerlikler şimdi de devam ederse, yeni bir dalışa hazırlanmak güvenilir olacaktır. Bu, kısa sürede BTC’nin gerçekleşen fiyatına dayanan popüler bir kripto analisti tarafınca tahmin edildi – tüm madeni paraların kıymetini, satın alındıkları fiyattan dolaşımdaki bütün BTC miktarına bölünerek gösteriyor.

Glassnode’dan alınan verilere nazaran, şu an itibariyle bu fiyat 24.300 dolar seviyesinde bulunuyor ve bu da 10.000 dolara yakın bir düşüş anlamına gelebilir.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
34kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap