3 Neden Var! Bu Altcoin Daha Fazla Düşebilir!

3 Neden Var! Bu Altcoin Daha Fazla Düşebilir!


Temel ve teknik göstergeler bu altcoin için önümüzdeki günlerde daha fazla kayıp yaşanabileceğini gösteriyor. Terra krizi kripto para piyasalarının büyük kayıplar yaşamasına neden oldu. Altcoinler önemli seviyeleri kaybetti ve %50’yi aşan zararlar görüldü. Peki önümüzdeki günlerde daha fazla düşüş potansiyeli olan altcoin hangisi?

Cardano (ADA)

Cardano (ADA), bu haftaki kripto piyasası bozgunu sırasında oluşan haftalık kayıpların büyük bir kısmını telafi etti. ADA‘nın fiyatı, haftanın en düşük seviyesi olan 0,38 dolardan %58’lik bir ralliden toparlandıktan sonra, 13 Mayıs’ta 0,60 dolarlık gün içi en yüksek seviyesine ulaştı. Devasa yükseliş LUNA ve UST paritelerinin birçok borsada devre dışı bırakılmasının ardından geldi.

Bitcoin ve Ethereum da önemli ölçüde yükseldi ve en büyük kripto para birimi yazı hazırlandığı sırada 30.000 doların üzerinde alıcı buluyor.

Cardano (ADA) Fiyatı Düşebilir

Ancak keskin ADA toparlanması, üç faktöre göre devam etmeyebilir. İlk olarak, Cardano ve benzeri kripto varlıklarındaki fiyat hareketi, ABD hisse senetleri, özellikle teknoloji hisseleri ile adım adım uyumlu hareket ediyor. Özellikle, ADA ile teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite arasındaki korelasyon katsayısı 13 Mayıs’ta 0.93 idi, bu da hisse senetlerindeki herhangi bir büyük hareketin Cardano’yu muhtemelen aynı yöne yönlendireceği anlamına geliyor.

kripto haberleri

Ayrıca, analistler Big Tech hisselerinin aşırı değerlemelerinin ve daha yüksek faiz oranı ortamında daha fazla çökme olasılıklarının altını çizdiği için Nasdaq‘ın keskin bir toparlanma yaşama ihtimali de zayıf görünüyor.

Financial Times’ın West Coast editörü Richard Waters, şunları söyledi;

“Bu, değerlemelerin en çok gerildiği ve piyasanın dibi bulmakta en çok zorlandığı yer”.

Basitçe söylemek gerekirse, Cardano’nun Nasdaq ile kalıcı pozitif korelasyonu, en azından şimdilik fiyatta potansiyel düşüşe işaret ediyor.

kripto haberleri

İkincisi, potansiyel bir Cardano fiyat düşüşünün bir başka ipucu, bağımsız bir piyasa analisti olan Capo of Crypto tarafından vurgulanan teknik bir yapıdan geliyor. Analist, bir Elliott Wave kurulumunun beşinci ve son dalgasına işaret ediyor. Ona göre 0,30 ile 0,35 dolar arasında yeni bir dip görebiliriz. Hedef aralık, %850’lik bir boğa koşusunun öncesindeki Ocak 2021’deki destek alanıyla örtüşüyor.

kripto haberleri

Son olarak birkaç aylık azalan kanalının altına düşüyor. ADA, iki düşen, paralel eğilim çizgisi tarafından tanımlanan bir aralıkta daha düşük bir eğilim gösteriyor ve yatırımcıların alt eğilim çizgisinin yakınında satın alma ve üst eğilim çizgisine doğru satış yapma konusundaki mevcut stratejisinin altını çiziyor.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap