3 Milyon Dolar Kripto Para Çalan Hırsız Yakalandı !

analist
Yakın zamanda bir soygun girişiminde 3 milyon dolar değerinde kripto varlığı çalan Zhang Tianzhe tutuklandı.

Adam California’da bir eve girdi, kadını koli bandıyla bağladı ve hesabından onun hesabına milyonları aktarmakla tehdit etti.

31 yaşındaki Zhang’ın hırsızlık esnasında kayak gözlüğü, eldiven ve antet taktığı bildirildi. Kadın bıçakla tehdit edildi ve Zhang’ın boynuna asılı bir iPad vasıtasıyla talimat verildi.

Mart ayında gerçekleşen hırsızlığın, Zhang’ın Tayvan’a kaçmasının arkasından gölgede çıktığı düşünülüyordu.

Ancak, Amerikalı müfettişler hırsızlıktan beri onu bulmaya çalışıyorlardı. Sonunda onu yakalamak için Tayvan’a uçtular.


Zhang, Tayvan’da gözaltına alındı ​​ve yanında 8.000 dolar nakit, bir tablet, bir dizüstü bilgisayar, kripto cüzdanları ve suçla alakalı başka kanıtlar vardı.

San Francisco’ya götürüldü ve burada birinci aşama mesken hırsızlığı ve fidye ve kabahat tehditleri nedeniyle erkek kaçırma suçlamalarıyla yüz yüze kalacak.

Kripto paranın benimsenmesinin artmasıyla birlikte hırsızlar , polislerin izlemesinin zor olacağına inandıkları kripto para birimlerini ele geçirmeye çalışıyorlar.

Kriptoyu benimseyenlerin sayısı arttıkça kripto dolandırıcılıklarının sayısı da artıyor.

FTC tarafınca hazırlanan bir rapor, geçen yıl kripto para dolandırıcılığı nedeniyle 1 milyar doların üzerinde kayıp olduğunu ortaya koydu.

Kripto yatırımcıları, bu tür dolandırıcılıkların kurbanı olmaktan kaçınmanın tek yolunun bilgilenmek bulunduğunu söylüyor.

“Herhangi bir projeye para yatırmadan önce Kendi Araştırmanızı Yapın (DYOR) eşit derecede önemlidir.”

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
19Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap