242 Milyon Pozisyonun, 68.255 Tüccar Tasfiyesinin Ana Nedenleri, Bitcoin 40K Doların Altına, Ethereum 2700 Doların Altına Düştükçe

Ukrayna’ya 13 Milyon Doları Aşkın Kripto Bağışları yapıldı !
Bitcoin 40 bin doların altına düşerken Ethereum 2700 doların altında muamele görüyor.
242 Milyon Pozisyon, 68.255 Tüccar, Rusya’nın Avrupa’nın En Büyük Nükleer Santraline Saldırdığı Ortada Bitcoin 40 bin Doların Altına Düşerken Tasfiye Edildi.

King kriptosu 38 bin dolardan yardımcı bulamazsa daha yoğun kanama görebiliriz. Yeni düşüş, bazı ciddi ticari pozisyon tasfiyelerine neden oldu. Coinglass verilerine bakılırsa, son 24 saat arasında 116 milyon dolar BTC ve 45 milyon dolar ETH olmak üzere 242 milyon pozisyon tasfiye edildi.
Bir borsa, yatırımcının başlangıç ​​marjını kısmen yada tamamen kaybetmesi nedeniyle bir emniyet mekanizması olarak kaldıraçlı bir tüccarın pozisyonunu zorla kapattığında bir tasfiye meydana gelir. Bu öncelikle, tüccarların maddi varlıklara haiz olduğu spot tecim yerine yalnızca mevcudiyet fiyatlarını izleyen vadeli işlemlerde gerçekleşir.

Bitcoin fiyatlarındaki düşüş, altcoin piyasalarında keskin bir daralmaya yol açtı. Son 24 saatte 68.255’ten fazla tüccar tasfiye edildi ve çoğu kayıp ABD muamele saatlerinden geldi. Tasfiyenin %87’sinden fazlası, tüccarların fiyat artışları üstüne bahis yaptığı vadeli işlem sözleşmeleri olan uzun pozisyonlardaydı. Toplamda 205 Milyon Dolarlık Uzun pozisyonlar ve 36 Milyon $ kısa pozisyonlar silindi.

Büyük borsalar içinde en yüksek olanı olan Cryptocurrency borsası OKEx’te 69,1 milyon dolarlık tasfiye meydana gelirken, Binance’deki tüccarlar 68,6 milyon dolarlık zarara uğradı.

2022’nin başından bu yana, kripto piyasası yükseliş trendini sürdüremedi ve devamlı olarak 2T $ piyasa değerinin altında kaldı. Coinmarketcap’a göre, toplam piyasa değeri şu anda 1,74T$’da bulunan 2T$’ın oldukça altında.
BTC mevcut düşüşten kurtulamazsa, kripto paranın geri çekilmesinin kralını 30 bin dolara geri alma eğilimini onaylayacaktır.

Peter Schiff, Bitcoin grafiğini çözümleme ederken şu şekilde diyor:

“Bitcoin bu kanalın alt ucunun dibine düştüğünde aşağıya bakın. Muhtemelen alt destek hattına çarpacaktır. Krediler için teminat olarak Bitcoin sözü veren bir çok HODLer, marj çağrıları yapıldığında geçerli olandan oldukca daha düşük fiyatlarla tasfiye edilmeye zorlanacak.”

Kripto uzmanları , Bitcoin ve hisse senedi cari düşüşü için iki ana neden sunuyor: Rusya, Cuma günü erken saatlerde Ukrayna’ya hücum etti, bir yangına neden oldu ve Avrupa’nın en büyük nükleer santralini devraldı.

Yahoo finans tarafınca gösterilen son ABD iş verileri , işsizlik oranı %3,8’e düşerken Bordroların 678.000 arttığını gösteriyor . Sürekli olarak gelişen bir işgücü piyasası, Federal Rezerv’in faiz oranlarını er veya geç yükseltmeye başlamasına yardımcı olacaktır. Fed Başkanı Powell, Fed’in bir sonraki toplantısında 25 baz puanlık ürem artırımını destekleyeceğini söyledi.

Dow, S&P ve Nasdaq vadeli işlemleri ortalama %1 düştü. Dow Jones Industrial Average, S&P 500 ve Nasdaq aslına bakarsanız haftalık düşüşleri izliyordu. Üç hisse senedi kriteri de Perşembe günü düştü ve Nasdaq yaklaşık %1.6’lık bir geri çekilme ile düşüşe öncülük etti.

Bitcoin, borsa ile yüksek miktarda ilişkili bulunduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
42Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap