İlginizi Çekebilir

1 Milyarlık Yakım Gerçekleşen Meme Coin En Köklü Borsalardan Birinde Listelendi!

1 Milyarlık Yakım Gerçekleşen Meme Coin En Köklü Borsalardan Birinde Listelendi!


kripto haberleri
  • Kripto topluluğu tarafından geçen hafta 1 milyardan fazla Shiba Inu (SHIB) yok edilirken, dünyanın en eski kripto borsalarından biri olan Bitstamp popüler meme coin’i listeledi.

Aktif olarak SHIB yakımı gerçekleştiren ve Shiba Inu topluluğunu tarafından yakılan SHIB token miktarını takip edebileceği bir izleme platformu olan olan shibburn son 48 saat içinde gerçekleştirilen ve dolaşımdaki arzdan 1.1 milyardan fazla token’ın çıkarıldığı devasa bir SHIB yakımını duyurdu.

kripto haberlerikripto haberleri

Bu miktarın dörtte biri hafta sonu boyunca yakılırken, SHIB ise en büyük 10 balina holding’i listesine geri döndü.

1.1 milyar Shiba ölü cüzdanlara taşındı

Shibburn tarafından Pazar günü atılan bir tweet’e göre, geçen Pazartesi gününden bu yana, Shiba Inu’yu destekleyen birden fazla proje, toplam 1.102.774.392 SHIB köpek coin’ini yaktı, token’ların daha sonra kalıcı olarak kilitlendikleri harcanamaz cüzdanlara gönderildiği bu yakım 97 işlemde gerçekleşti.

Yakımı gerçekleştirilen bu Shiba Inu zulası, yakım zamanı 12.472 dolar değerindeydi.

Cumartesi 191.510.171 ve pazar 293.930.173 SHIB’lik zulalar olmak üzere bu 1.1 milyar SHIB’lik yakımın 485.4 milyon token’lık kısmı hafta sonuiçerisinde yok edildi.

Bitstamp Listelemesi

Shiba Inu’ya (SHIB) olan yaygın ilginin ardından Lüksemburg merkezli kıdemli bir kripto para borsası olan Bitstamp, köpek temalı dijital para birimini sonunda listelediğini duyurdu.

Bu gelişmeyi bugün yayınladıkları bir blog gönderisinde duyuran borsa, SHIB/EUR ve SHIB/USD dahil olmak üzere kripto para birimi için iki ticaret paritesi listelediklerini belirtti.

Duyuruya göre Bitstamp kullanıcıları, Shiba Inu token’larını platforma bugünden yatırmaya başlayabilirken, kripto para birimini satın almak isteyen kullanıcılar ise yarından itibaren bu işlemi gerçekleştirebilecekler.

Kullanıcıların yarından itibaren saat 10:00’a kadar limit emir vermelerine izin verilecek olsa da, bu emirler borsa yeterli likiditeye sahip olana kadar yerine getirilmeyecek ve bu süre içerisinde kullanıcılar, sipariş eşleşmeleri başlamadan önce siparişlerini iptal edebilecekler.

Yine duyuruda belirtilene göre Bitstamp, yarın saat 14:00’a kadar tüm siparişleri eşleştirmeye başlayacak. Borsa, yeterli likiditeyi topladıktan sonra, kart alımları da dahil olmak üzere köpek temalı kripto para birimi için tam trading’e başlayacağını ve daha fazla Shiba Inu ticaret paritesi ekleyeceğini de açıklamasında belirtti.

Varlık sınıfı birden fazla borsada listelenmeye devam ettiği için Shiba Inu’nun en yaygın olarak benimsenen kripto para birimlerinden biri olduğu artık haber değil.

SHIB coin, varlık sınıfının çeşitli borsalarda listelenmeye devam etmesiyle birlikte en sık kullanılan kripto para birimlerinden biri haline geldi.

shib coin

shib coin

Bitstamp’ın piyasadaki başarıları

Bitstamp, kriptonun ilk günlerinde başlatılan deneyimli bir kripto para borsasıdır. Merkezi Lüksemburg’da bulunan ve 2011 yılında başlatılan Bitstamp, düşük işlem ücretleri nedeniyle emsalleri arasında öne çıkıyor ve dünya çapında milyonlarca kullanıcıyı başarılı bir şekilde bünyesine katmaya devam ediyor.

Shiba Inu’nun platforma eklenmesiyle, kripto para birimi artık Bitstamp kullanan milyonlarca yatırımcının kullanımına sunulacak.

Coingecko verilerine göre Bitstamp, son 24 saatlteki 215.8 milyon dolarlık işlem hacmiyle en büyük 25. borsa olarak sıralanıyor.

SHIB, balimaların ilk 10 holding’i listesine geri döndü

Ethereum, BSC, Polygon ve diğer blok zincirlerdeki en büyük cüzdanları takip eden popüler bir blok zinciri izleme platformu olan WhaleStats tarafından sağlanan verilere göre, Shiba Inu, ETH balinalarının sahip olduğu ilk 10 kripto holding’i listesinde yeniden ortaya çıktı.

Şu anda, piyasa değerine göre en büyük ikinci meme tokeni, olan Shib coin; USDC ve FTX Token‘ın ardından bu kripto para birimi listesinde dördüncü sırada yer alıyor.

shib coin

shib coin

Yazım sırasında, Ethereum zincirindeki ilk 100 balina, Shiba’da 46.289.862.506,654 meme token’ına yani dolar değeri açısından balinaların toplam portföyünün yüzde 11.88’ine tekabül eden 513.963.578 dolara sahip.

Son 24 saat içerisinde yaklaşık yüzde 1’lik bir artışla işlem gören popüler meme kripto para birimi 0.000010 dolar seviyesinde bulunuyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazkripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap